Osman KURT

Yazılım Uzmanı | MVC Eğitmeni

Twitter Bootstrap Css ve Jquery Dünyası

Şuan üzerinde çalışmakta olduğum projede kullanmaktan keyif aldığım bir yapı. Twitter'ın open source olarak biz yazılım geliştiriciler için sayfalarımıza görsellik katmak adına gerçekten de emek vererek hazırladıkları şey.

Kullanımı o kadar basit ki hiç fikir sahibi olmayan ben bile ;D ilk 5 dk'dan sonra bootstrap konusunda söz söyler hale geldim diyebilirim. Teşekkürler Yeni Teknolojiler (Kozyatağı).

Öncelikle yapmanız gereken buradan gerekli dosyalarımızı indirmek ve sistemimize entegre etmek. Entegreden kastım herhangi bir klasöre kopyalamak o kadar. Daha sonra js ve css doayalrını kullanmak istediğimiz sayfamıza refrans olarak eklemek işte bu kadar basit. Daha sonrasında ise örnekleri inceleyerek hangi class'ın hangi özelliği eklediğini öğrenmek. İlk başlarda biraz karışık gelebilir ama daha sonrasında neyin neye yaradığını kavrayınca gerçektende ne kadar güzel bir olaya olduğunu göreceksiniz. Ben fazla bir yazı yazmak istemiyorum eminim ki siz sayfayı incelediğiniz de ne kadar hoş bir şeyle karşılatığınızı söyleceksiniz.

Görüşmek üzere...

Osman KURT

Yazılım Uzmanı

Yorumlar (1) -

  • Burak

    21.7.2013 00:59:29 | Yanıtla

    Teşekkürler çok güzel bir yazı olmuş,Bootstrap da ilk gözüme çarpan menüler oldu example da çok güzel  şeyler var sakin kafayla iyice incelemek gerek Smile

Loading