Osman KURT

Kendime Not

Samsung Notebook

Arkadaşlar bu yazıyı sizlere yardımcı olmak amacıyla yazıyorum ve yazılımla alakası olmayan bir konu.

Biliyosunuz artık pc hayatımızın vazgeçilmezi hatta ve hatta notebooklar demek daha doğru olabilir. Ben tablet pc lere fazla sıcak bakmıyorum da. Şimdi notebook alırken nelere dikkat edeceğinizi siz gayet iyi biliyorsunuz bence. işlemci, ram, hdd, ekran kartı,pil süresi vs. bunlar zaten bilinsik şeyler. Ben kendim samsung r520 kullanıyorum bundan yaklaşık 2,5 sene önce almıştım. 4 gb ram 320 gb hdd 1 gb paylaşımsız ekran kartı  15,6 led ekran ve gerçekten çok memnun kaldım. Üstelik 2 kere de yere düşürmeme rağmen çok şükür herhangi bir problem yaşamadım.

Gelelim performansına arkadaşlar ben 32 bit işletim sistemi kullandığım halde herhangi bir kasma olmazken birde 64 bit yüklü olduğunu düşünsenize kulağa çok hoş geliyor. bu kadarı gayet yeterli bence elimde ki ramleri kullanmadan max performans alıyorsam fazla söz gerektirmiyor demektir.

yani sözün kısası eğer yeni bir pc almayı düşünüyorsanız ve bu dizüstü ise samsung markasına güvenin derim.

Osman KURT

Yazılım Geliştirici ve Grafiker

Yorumlar (2) -

 • sansiniyakala

  27.10.2011 14:14:45 | Yanıtla

  bence en ıyısı asus netbook gerısı hıkaye cunku cogu fırmaya anakartı asus verıyor

  • osmankurt

   27.10.2011 15:46:42 | Yanıtla

   Zaten problemde orda ya Asus sadece anakart yapar gerisi yok. Anakartı gerçekten adınıdan söz ettirecek kadar iyi fakat iş diğer parçalara gelince toplamadan ileriye gidemiyor.

Loading