Osman KURT

Yazılım Uzmanı | MVC Eğitmeni

DreamSpark Üyeleri Okuyun.

Microsoft firmasının biz yazılımcılara sunduğu en önemli hizmetlerden birisi de hiç şüphesiz ki visual studio vb bir çok programı yazılım geliştiricilere ücretsiz sunmasıdır. Bunun için tek yapmanız gereken dreamspark keyi edinmek ve web sayfasından üye olmak. böylece yüzlerce dolar saymadan sadece bir üyelikle ile programları indirebiliyor ve yazılım geliştirmeye başlayabiliyorsunuz.

Microsoft firmasının sunduğu bir özellikde sertifikasyon programında dreamspark programına üye olan öğrencilere ücretsiz sınav hakkı vermesi. Bu kampanya bayadır var ama benim hatam blog yazımda paylaşmadım. Dreamspark web sayfasından alıcağınız bir key ile sınav merkezine giderek ortalama 70$ değerinde ki sınavlara ücretsiz girebiliyorsunuz. Bu sınavlarda her yazılımcı için girilmesi gereken türden sınavlar.

Tbi ki sınavların ful ingilizce yapıldığını belitmek zorundayım. Unutmayın son gün 30 Haziran 2011 geç kalmayın bence.

Görüşmek Üzere;

Osman KURT

Yazılım Geliştirici ve Grafiker

Yorumlar (2) -

 • cengiz

  12.11.2011 18:05:40 | Yanıtla

  başvuruyu yaparken ucret cıkıyor.
  ogrencılıgımızı ıspat edemessek odeyecegımız ucretmı yoksa zorunlu odememız gereken ucretmı oluyor burayı anlayamadım bı turlu :S

  imageshack.us/photo/my-images/405/imageienq.jpg/

  • osmankurt

   13.11.2011 03:57:31 | Yanıtla

   Öncelikle bu yazımda anlattığım ücretsiz sınav kampanyasının son tarihi 30 haziran 2011 di. Yani sen biraz geç kaldın. Başvuru olayına gelince dreamspark dan onay kodu alıyorduk daha sonra http://www.prometric.com adresinden üye olup sınav kaydımızı ve nerede gireceğimizi ayarlıyorduk son olarak karşımıza sınav ücretini çıkarıyor ama sen onay kodunu girince geri sıfıra düşürüyordu ücreti. Daha sonra sınav tarihinde giriceğin yere gittiğinde sana öğrenci kartını soruyorlar gösterdiğinde ise problem kalmıyor sınava giriyorsun hiç bir para ödemeden. Ama dediğim gibi tarih geçti.

Loading